Dodano: , kategorie: Artykuły

Adapter Commlite EF->NEX + FS-100

Zachęcony niską ceną zakupu postanowiłem zaryzykować i sprawdzić, jak sprawdzi się adapter Commlite, umożliwiający używanie obiektywów z mocowaniem Canona z aparatami / kamerami z Sony E. Speedbooster marki Metabones jest pod tym względem bardzo dobry, jednak czasem potrzeba adaptera bez soczewki. By nie wydawać fortuny na kolejny adapter, warto więc sprawdzić, czy jego tańszy odpowiednik, jest równie dobry.

Niestety, nie jest. Najwyraźniej wyższa cena Metabonesa nie bierze się znikąd. Dzięki takiemu porównaniu, człowiek przynajmniej czuje, za co płaci. Różnice można wymienić po kilku minutach używania. Adapter posiada wersję 02 (tak twierdzi body). Testowany na kamerze FS-100. Postaram się podsumować spostrzeżenia:

Ważne. Inna osoba, która korzysta z tego adaptera, posiada kamerę VG30 i części z tych rewelacji nie potwierdza. Nasuwają się więc wnioski:

W obu przypadkach, jest to pewna loteria. Cóż, mi pozostaje jedynie kupić oryginalny adapter Metabonesa. Jeżeli ktoś hobbistycznie podchodzi do tematu, polecam. Profesjonaliści raczej nie mają po co go kupować.