Dodano: , kategorie: Filmy

Świat ma inne propozycje

W ciągu ostatnich kilku miesięcy miałem przyjemność przyglądać się, jak przebiega program profilaktyczny "Świat ma inne propozycje". Najpierw spotkania grupy teatralnej, która w ramach tego programu przygotowała spektakl "Oddech". Ponieważ swego czasu sam brałem udział w podobnych zajęciach, zawsze podchodzę do tego tematu z sentymentem, więc propozycję stworzenia reportażu potraktowałem nawet bardziej jako powrót do tych czasów, niż jako okazję do zarobku.

Próby to zawsze coś magicznego. Z racji, że nie mogłem być na wszystkich, spektakl poznawałem dość "szczątkowo" i powyrywany z kontekstu. Niemniej jednak zawsze fajnie jest uczestniczyć, nawet jako niemy świadek, w przygotowaniach, by potem móc zobaczyć na scenie, że to jednak nie były przypadkowe scenki, a części bardzo spójnego i sensownego spektaklu.

Poniżej prezentuję reportaż z prób:

Spektakl ten został przedstawiony potem na wyjazdach w Błaszkach, Złoczewie i Warcie. Z racji, że film reportażowy również z tych wyjazdów miał być prezentowany na finale programu przed występem, postanowiłem zupełnie pomieszać sceny. Nie są one w żadnym razie chronologiczne, by nie zdradzić za szybko fabuły. Ta sama zasada przyświecała mi zresztą w reportażu z prób - ponieważ i ten fragment był prezentowany w w/w miastach przed właściwym spektaklem.