IV Błaszki w rytmie disco

IV Błaszki w rytmie disco

Czwarta edycja imprezy "Błaszki w rytmie disco". Filmowaliśmy tradycyjnie z kranu i gimbala.

Wykorzystaliśmy kran kamerowy 6,7m a na niej FS700, oraz A73 z gimbala.

#steadicam#kran#montaż#event#operator

Ha!wangarda 2018

Ha!wangarda 2018

Relacja z Ha!wangardy 2018

Ha!wangarda to szereg mniejszych wydarzeń okołoartystyczno-literackich, ale też pokazy demosceny, muzyki, komiksów i innych mediów. W realizacji wykorzystano dość skromny setup, pozostając maksymalnie "dyskretnym obserwatorem". Nagrywane na Sony A7 mark 3, głównie S-Log2.

#steadicam#montaż#event#operator

X-JIB Pro - słów kilka

X-JIB Pro - słów kilka

Krótki opis tego ciekawego kranu oraz przykładowe ujęcia

Dzięki uprzejmości BEMIX MEDIA miałem możliwość użytkować ten ciekawy kran. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami i kilkoma ujęciami, które udało się nim zrealizować.

#kran#montaż#vlog

Katarzyna Groniec - Nie kocham

Katarzyna Groniec - Nie kocham

Wykonanie ujęć z kranu do teledysku

Dzięki wizualizacjom praca kranu jest może średnio widoczna, ale był i to w najdłuższej wersji :) Produkcja całego teledysku: Film Image

#kran#operator#videoklip

ROPR

ROPR

Krótka realizacja dla ROPR

Realizacja składająca się ze współpracy z klientem od etapu preprodukcji, do ostatniej korekcji. Pół dnia nagrania i pół montażu.

#steadicam#montaż#film#dron

Nocny Kochanek - Fragmenty koncertu

Nocny Kochanek - Fragmenty koncertu

Zapis przygotowań i przebieg koncertu Nocnego Kochanka.

Własnej budowy 3 osiowy slider timelapse w pierwszej "realnej" robocie. Wykorzystany nawet z przejściem pomiędzy scenami (dwa razy ta sama trasa). Do tego shoty ze steadicamu, choć miejsca było BARDZO niewiele.

#steadicam#montaż#event

Sarsa - Motyle i Cmy

Sarsa - Motyle i Cmy

Ujęcia steadicamowe "na tle miasta" :)

Produkcja: Warsaw Production Team
W tej realizacji wykonywałem ujęcia steadicamowe na jeżdżącej platformie. Widać je głównie w refrenach, gdzie w tle widać ruch uliczny i miasta.

#steadicam#operator#videoklip

Sieradz Open Hair Festival 2017

Sieradz Open Hair Festival 2017

Kolejna realizacja z OH. Kran, steady, dron.

Tym razem Festival był mocno zróżnicowany i rozbudowany, ale daliśmy radę we dwójkę. Niektóre wydarzenia naprawdę bardzo wdzięczne do filmowania i pracowało się z dużą przyjemnością.

#steadicam#kran#montaż#event#dron

HOT BODY Ewa Chodakowska Trailer

HOT BODY Ewa Chodakowska Trailer

Wykonanie ujęć z kranu Ewy Chodakowskiej

Kolejna wspólna produkcja z DENOISERS, której efektem jest płyta DVD z ćwiczeniami. Z naszej strony kran, kamera i obsługa.

#kran#film#operator

Deszcz nagród

Deszcz nagród

Reportażowo-reklamowy film o promocji "Deszcz Nagród".

W realizacji wykorzystaliśmy kran w różnej konfiguracji długości, steadicam, FS700 oraz pozostałe zabawki :) Scenariusz oraz wybór setek w dużej mierze leżał po stronie klienta.

#steadicam#kran#montaż

Showreel kranu i jazdy kamerowej 2016

Showreel kranu i jazdy kamerowej 2016

Zebrane ujęcia wykonane podczas różnych zleceń w latach 2014-2016.

Kolejne zestawienie realizacji dla różnych klientów z kraju. Prezentowane materiały zostały wykonane przy użyciu kranów kamerowych 6.5m oraz 9m. Pojawiają się także ujęcia z zdalnej jazdy kamerowej. To oczywiście tylko mały procent wszystkich realizacji.

#kran#montaż#event#film

Kult - Wstyd

Kult - Wstyd

Jazda kamerowa na teledysku Kultu

Kult potrzebował jazdy, więc zmodyfikowaliśmy kolumnę wózka, by można było na nim umieścić kamerę 360 stopni z regulacją wysokości (oczywiście nie w trakcie jednego ujęcia - ale regulacja była).

#jazda#operator#videoklip

Adele - Someone like you (Michalina Cover)

Adele - Someone like you (Michalina Cover)

"Oneshot" klip z wykorzystaniem slowmo z FS7.

Film zrealizowany jako tło do piosenki Adele - Someone like you w wykonaniu mojej żony Michaliny. Oczywiście z nią w roli głównej. Ambitnie założyliśmy sobie, że cała sekwencja będzie wykonana na jednym ujęciu ze steadicamu.

#steadicam#videoklip

Błaszki w rytmie disco

Błaszki w rytmie disco

Realizacja na kran / steady podczas koncertu w Błaszkach.

Wykorzystaliśmy nasz 11-sto metrowy kran, oraz spontanicznie pojawiłem się na scenie - choć w sumie nie było to planowane. Na szczęście żaden z wykonawców nie miał z tym problemu i umożliwił wejście na scenę, które nie oszukujmy się "zrobiły" ten film.

#steadicam#kran#montaż#event

Sławomir - Megiera

Sławomir - Megiera

Realizacja podczas koncertu Sławomira, gdzie wykonał m. in. "Megierę".

11-sto metrowy kran kamerowy przed sceną, plus steadicam na scenie. Stacjonarna kamera jako uzupełnienie. W sumie realizacja na spontanie, docelowy film ma być skrótem całego koncertu, podczas którego wystąpiły także inne gwiazdy.

#steadicam#kran#montaż#event

Sieradz Open Hair Festival 2015 - 15s. spot

Sieradz Open Hair Festival 2015 - 15s. spot

Krótki spot reklamujący Sieradz Open Hair Festival 2015.

Zbliża się nowa edycja, konieczna w takim przypadku jest dobra i skuteczna promocja wydarzenia. Wyśrubowany limit czasowy nie daje aż tak wiele "miejsca" na zawarcie całej esencji wydarzenia, ale staraliśmy się znaleźć najlepszą formę prezentacji, by zarówno zaprezentować nowe elementy, jak i atrakcyjną "listę" wykonawców.

#montaż#film

Highway - Niebezpieczna gra

Highway - Niebezpieczna gra

Realizacja koncertowa piosenki "Niebezpieczna gra" zespołu Highway

W realizacji użyliśmy naszego wózka scenicznego - w tym konkretnym przypadku z szynami o długości 8 metrów, oraz kranu kamerowego. Pozostałe kamery na statywach + jedna z ręki.

#kran#jazda#montaż#videoklip

Sieradz Open Hair Festival 2014

Sieradz Open Hair Festival 2014

Nowa edycja - nowe "filmowe" zabawki :)

Było co robić. Trzy dni pełne emocji i nerwów - choćby o kapryśną pogodę, która w przypadku wydarzeń plenerowych zawsze decyduje o wszystkim. Mieliśmy do dyspozycji FS700, która swoim super slow motion doskonale uzupełniała pełne tempa efekty specjalne na scenie, a kran kamerowy o długości ponad 7 metrów oraz wózek sceniczny 8 metrów dopełniły dzieła. Takim zestawem można niemal wszystko.

#steadicam#kran#jazda#montaż#event

Cztery żywioły

Cztery żywioły

Skrót pokazu Cztery żywioły w choreografii Sylwii Adamowicz, który odbył się na Sieradz Open Hair Festival 2014

"Uważaj na sprzęt, będzie się działo ostro na scenie" - to w sumie jedyna informacja od organizatorów, jaką dostaliśmy przed pokazem. Głównie dlatego nie dało się podejść jeszcze bliżej, a przez szeroko rozchlapywaną wodę czy ognie faktycznie trzeba było lekki dystans zachować. Oczywiście z drugiej strony zobaczyliśmy świetny pokaz, a dzięki 200 klatkom na sekundę z kamery FS700, mogliśmy uchwycić to, czego oko nie zdążyło zobaczyć!

#steadicam#kran#montaż#event

Wyczesany świat festiwalu

Wyczesany świat festiwalu

Film dokumentalny o Sieradz Openhair Festiwal.

Film zawiera wypowiedzi głównie osób związanych z Sieradz Openhair Festival, ale nie tylko. Opowiadają o swoich pokazach, wrażeniach i wspomnieniach. Co bardzo ważne, są to osoby z całej Polski - co jest ewidentnie dowodem na to, że festiwal zdecydowanie jest w kraju znany i ceniony, nie tylko przez branżę fryzjerską. Film zawiera archiwalne zdjęcia z lat 2009-2013, choć z przewagą 2012-2013, kiedy dysponowałem już aparatem/kamerą z dużą matrycą. Czasy kamery z przetwornikami 1/3 cala staramy się spychać w niepamięć :)

#steadicam#kran#jazda#event#film

Zajawka walk rycerskich

Zajawka walk rycerskich

Króciutka zajawka Sieradzkich wrót czasu

Pogoda nie dopisała, ale rycerze się nie poddawali i młócili zawodowo. Póki co powstało tylko to krótkie demo, jednak są plany na zrobienie większego reportażu. Kiedy to się stanie - nie wiadomo. Przypuszczalnie we wrześniu. Szkoda, że przeszkodą w realizacji są jak zwykle... formalności.

#steadicam#montaż#event

Perfect - Ale wkoło jest wesoło

Perfect - Ale wkoło jest wesoło

Wybrana piosenka podczas koncertu grupy Perfect. Kran 7m 2D.

Piosenka wykonana podczas Sieradz OpenHair Festival 2013. Kran 7m 2D.

#kran#event